CzłowiekGadżetyTechnologia

Dom, który powstał z druku 3D

 

W Belgii miało miejsce postawienie największego w całej Europie domu przygotowanego przy pomocy drukarki 3D. Dokładniej ujmując zastosowano druk trójwymiarowy. Na całym świecie istnieją już tego rodzaju budynki, jednakże belgijska konstrukcja jest inna niż wszystkie pozostałe. Chodzi przede wszystkim o to, że posiada dwie kondygnacje. Firma dodaje jeszcze, że dom przygotowano przy pomocy tylko jednej klasycznej drukarki, co może naprawdę dziwić i wywoływać jeszcze większe wrażenie.

Kamp C dysponowało drukarką o rozmiarach 10 na 10 metrów, która używa betonowej mieszanki układanej warstwa po warstwie. Materiał ten jest bardzo wytrzymały (3 razy bardziej niż tradycyjna cegła budowlana). W trakcie budowy zastosowano zbrojenia na siatce drucianej, ale tylko w niewielkich ilościach. Dom nie posiada szalunków, dzięki czemu jest to stosunkowo tania budowa, która dodatkowo powstaje bardzo szybko. Jej cena również powoduje zadowolenia u większości potencjalnych użytkowników.

Prezentowany model ma przeszło 90 metrów kwadratowych. Aktualnie nikt w nim nie mieszka, gdyż na dzień dzisiejszy służy przede wszystkim do pokazywania możliwości technicznych. Jednakże dom z druku w przyszłości może stać się miejscem zamieszkania z prawdziwego zdarzenia, gdyż posiada już panele słoneczne oraz ogrzewanie podłogowe. Czy właśnie w takich domach będą mieszkać ludzie za kilkanaście lat?

Powiązane teksty
TechnologiaUrządzenia mobilneŻycie codzienne

Dzieci i technologia – czego możemy się nauczyć od Steve'a Jobsa?

Dzieci i technologia – uczmy się od Steve’a Jobsa Dzieci i technologia to kontrowersyjny temat…
Czytaj dalej
GadżetyTechnologia

Kwantowe magnesy w temperaturze pokojowej

Zespół naukowców, którzy pracują pod kierownictwem Uniwersytetu Princeton odkryli…
Czytaj dalej
GadżetyTechnologiaŻycie codzienne

Całkiem nowa gra planszowa

Ośrodki badawcze w Chinach to jedne z największych na całym świecie, dlatego z ich rąk…
Czytaj dalej