Dysk przenośny 2 TB. Pojemny dysk SSD jako alternatywa dla „chmury”?

Dysk przenośny 2 TB. Pojemny dysk SSD  jako alternatywa dla „chmury”?

Obecnie gromadzimy ogromne ilości danych na różnych urządzeniach. Setki piosenek, audiobooków, filmów, tysiące zdjęć na smartfonach, gier na komputerach osobistych oraz niezliczoną ilość dokumentów różnej maści na urządzeniach służbowych. Czy możemy to wszystko przechowywać na dysku w chmurze? Owszem, ale czy to ma sens, skoro o wiele lepszym rozwiązaniem jest pojemny dysk zewnętrzny pSSD?

Czym w ogóle jest dysk pSSD?

W największym skrócie, skrót pSSD pochodzi od „portable SSD”, czyli przenośny dysk twardy wykonany w technologii SSD. Warto zapamiętać ten skrót, bo to nowa era przenośnych magazynów danych, która pozostanie z nami na wiele lat. Czy to podobne rozwiązanie, jak dysk HDD? Owszem, ale wspólne są tylko podstawowe cechy tj. możliwość przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami i magazynowania na nich danych. Poza tym wszystkie różnice przemawiają na korzyść dysków przenośnych SSD. Dysku SSD, również w wersji przenośnej pSSD, są zdecydowanie szybsze, wytrzymalsze i bezpieczniejsze. Przykładowo, dysk przenośny Samsung SSD T7 Shield o pojemności 2 TB (w ofercie jest również wersja 1 TB) to propozycja dla tych, którzy często podróżują i potrzebują dysku bardzo wytrzymałego i zapewniającego pełne bezpieczeństwo danych.

W dysku tym zastosowano nowoczesną obudowę z technologią Dynamic Thermal Guard, która kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet wtedy, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami poza biurem np. w podróży służbowej. Poza tym model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. Dysk HDD ma zdecydowanie gorsze osiągi, a jego wytrzymałość jest ograniczona. Czasami wystarczy mocniejszy wstrząs, aby uszkodzić dysk HDD i zapisane na nim dane.

Wspomniany przenośny dysk SSD Samsung T7 Shield został zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami, może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier. Wystarczy podłączyć dysk do urządzenia za pomocą odpowiedniego kabla by cieszyć się przestrzenią nawet 2 TB na dane.

Szybki, bezpieczny i uniwersalny. Wszystko w Twojej kieszeni!

Duży dysk przenośny np. 2 TB nie musi oznaczać dużych gabarytów. Wręcz przeciwnie! Dyski pSSD marki Samsung to urządzenia o bardzo kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, dzięki czemu zabierzesz je ze sobą wszędzie tam, gdzie zmierzasz. Schowasz go w kieszeni koszuli, spodni, w torebce, plecaku, schowku – gdzie Ci wygodniej! Nawet najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Model T7 marki Samsung mierzy 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze zaledwie 58 gramów. Takie niewielkie, a pomieszczą całą bibliotekę filmów!

Poza tym dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych. Ładne, stylowe i niezwykle potężne! Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia, by zająć czas podczas długiej podróży. Za chwile odjeżdża pociąg, a Ty chcesz pobrać kolejny odcinek serialu? Bez obaw, plik zapisze się na dysku w kilka chwil. Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk pSSD oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus. Jakby tego było mało, najważniejsze i najbardziej poufne dane zabezpieczysz własnym odciskiem palca! W modelu T7 Touch możesz skorzystać właśnie z tak zaawansowanego zabezpieczenia. Tak, to prawdziwie osobisty, przenośny dysk SSD z wysokim poziomem bezpieczeństwa danych.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.