Elektryczne ciężarówki

Elektryczne ciężarówki

Świat idzie cały czas do przodu, dlatego w dzisiejszych czasach można wykorzystywać w pełni elektryczne samochody ciężarowe. Mają one akumulatory o pojemności 165 kWh bądź 300 kWh. Z kolei zastosowany silnik elektryczny to 230 kW. Kiedy zdecydujemy się na nabycie większego akumulatora możliwe jest przejechanie maksymalnie 250 km na jednym ładowaniu. Oprócz modeli elektrycznych, firma Scania wydała również modele hybrydowe.

Prezentowane modele posiadają także gniazdo Combined Charging System, który wykorzystuje się do ładowaniu pojazdu z sieci elektrycznej. Kiedy moc ładowania wynosi 130 kW, pięć akumulatorów naładuje się w czasie krótszym niż jedna godzina. Tak szybki czas ładowania sprawia, że nie powinno to stanowić większego problemu w trakcie poruszania się w trakcie pracy.

Ten rodzaj ciężarówek sprawdzi się przede wszystkim w przypadku transportu miejskiego, kiedy to dziennie wykonuje się dostawy bądź w sytuacji poruszania się nocą. W pojazdach można przewozić niemalże wszystko, a oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie do stworzenia zabudowy hakowej, wywrotek, betonomieszarek oraz pojazdów straży pożarnej.