Aktualizacja z Windows 10 do Windows 11

Aktualizacja z Windows 10 do Windows 11

Windows 10. Co było z nim nie tak?

Czy Windows 10 miał aż tak duże wady, że trzeba było szybko szukać jakieś alternatywy? Oczywiście nie było z nim najgorszej, ale jednak pojawiały się takie elementy, które utrudniały korzystanie z niego. Na pewno cień był rzucony na wydajność, bo faktycznie otwieranie kilku programów naraz nierzadko skutkowało tym, że korzystało się z nich dużo gorzej. Potrzebowały większego zużycia pamięci ram oraz nie działały zbyt płynnie. Czy udało się ten problem wyeliminować? Wielu użytkowników narzekało, że muszą borykać się z takimi problemami. Ostatnim system, który bardzo mocno podpadł użytkownikom był niesławny Windows Vista. Szybko jednak zaktualizowano go siódemki, która miała o wiele lepszą wydajność.

Jak zaktualizować Windows 10 do Windows 11?

Co jeżeli chcemy mój korzystać z najnowszego systemu? Czy koniecznym jest kupienie pełnej wersji w sklepie? Nie, pod warunkiem, że mamy Windows 10. Jeżeli jesteśmy wyposażeni w ten system, to możemy bezpłatnie zaktualizować go do najnowszego. Oczywiście wymogiem jest posiadanie oryginalne systemu, bo wszystkie pirackie wersje mogą nie przynieść nam żadnej satysfakcji. Koszt systemu może się wydawać wysoki, ale jednak warto zaopatrzyć się w oryginał niż opierać się na wątpliwych pirackich wersjach. Nie chcemy chyba mieć żadnych późniejszych problemów z odczytywaniem plików czy uruchamianiem programów.

Zgodność systemu z aplikacjami

Posiadanie najnowszego systemu ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki niemu możemy korzystać z najnowszych wersji poszczególnych aplikacji, a także korzystać z najnowszej technologii. Nie byłoby to możvliwe, gdybyśmy dalej chcieli się oprzeć na systemie sprzed dziesięciu lat. Owszem, nadal w komisach można znaleźć komputery z systemem Windows XP, który przez wiele lat był ulubionym systemem wielu użytkowników. Niestety jest on dzisiaj już zupełnie niepraktyczny. Choćby z tego względu, że nie zainstalujemy na nim najnowszej wersji przeglądarki, a starszych wersjach nie otworzymy na przykład Netflixa. Podobnie jest z innymi programami. Na przykład edytorami graficznymi. Jeżeli na co dzień pracujemy z Photoshopem, to również potrzebujemy nowej wersji, aby mieć dostęp do wszystkich ważniejszych narzędzi. Gdy z kolei jesteśmy autorami filmów, to bez najnowszej wersji Sony Vegas się nie obejdziemy. Wszystkie te programy wymagają nowszych wersji systemu Windows, bo inaczej będzie musieli korzystać z zacofanej technologii, która w naszej pracy jest po prostu niepraktyczna.