CzłowiekSportTechnologia

Ćwicz z cyfrowym partnerem

Zestaw do rzeczywistości rozszerzonej określany skrótem AR to jeden ze sposobów, żeby czerpać większą przyjemność z treningu, a dodatkowo zrzucić zbędne kilogramy. Przy pomocy urządzenia następuje wyświetlanie innego biegacza, który ma formę awatara cyfrowego. Partner treningowy ma możliwość biegana w konkretnym tempie, albo ścigania się ze znajomymi czy rywalami.

Awatar, a raczej jego obecność wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim, dzięki jego obecności biegacz zachowuje jednakowe tempo, które kontrolowane jest przez towarzysza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć tempo w trakcie treningu i pozostawić go daleko w tyle. W takiej sytuacji widać, że treningi przynoszą rezultaty i pojawiają się dodatkowe moce. Aplikacja śledzi również dokonania treningowe, a także ma możliwość dopasowania tempa do trenujących znajomych.

Ghost Pacer, czyli urządzenie wykorzystywane do treningu wygląda i warzy tyle samo co okulary przeciwsłoneczne. Jego wyświetlacz posiada 1280×720 rozdzielczości oraz 30 stopniowe pole widzenia. Jedna bateria oznacza 6 godzin treningu, a po wyczerpaniu można ją naładować w niecałą godzinę. Zainteresowane osoby mogą nabyć również zestawy słuchawkowe. W ich przypadku nic nie stoi na przeszkodzie do połączenia się z wybranymi modelami inteligentnymi zegarów. Taka czynność pozwala na uzyskanie dokładniejszych danych. Ghost Pacer to jeden z gadżetów, który powinien znaleźć się u każdego biegacza.

Powiązane teksty
CiekawostkiGadżetyNowościTechnologia

Inteligentny dom. Polacy mają coraz większe wymagania

Inteligentny dom marzeniem przeciętnego nowoczesnego Polaka Inteligentny dom to bardzo stare…
Czytaj dalej
CiekawostkiTechnologiaŻycie codzienne

XCheck. Program chroniący VIP-ów na Facebooku

XCheck. Program, który chroni uprzywilejowanych użytkowników Facebooka XCheck to program…
Czytaj dalej
CiekawostkiKomputeryTechnologia

IBM 701. Legendarny komputer zapomnianej firmy

IBM 701. Legendarny komputer, o którym świat zapomniał IBM 701 to sprzęt, który wiele osób…
Czytaj dalej