Ćwicz z cyfrowym partnerem

Ćwicz z cyfrowym partnerem

Zestaw do rzeczywistości rozszerzonej określany skrótem AR to jeden ze sposobów, żeby czerpać większą przyjemność z treningu, a dodatkowo zrzucić zbędne kilogramy. Przy pomocy urządzenia następuje wyświetlanie innego biegacza, który ma formę awatara cyfrowego. Partner treningowy ma możliwość biegana w konkretnym tempie, albo ścigania się ze znajomymi czy rywalami.

Awatar, a raczej jego obecność wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim, dzięki jego obecności biegacz zachowuje jednakowe tempo, które kontrolowane jest przez towarzysza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć tempo w trakcie treningu i pozostawić go daleko w tyle. W takiej sytuacji widać, że treningi przynoszą rezultaty i pojawiają się dodatkowe moce. Aplikacja śledzi również dokonania treningowe, a także ma możliwość dopasowania tempa do trenujących znajomych.

Ghost Pacer, czyli urządzenie wykorzystywane do treningu wygląda i warzy tyle samo co okulary przeciwsłoneczne. Jego wyświetlacz posiada 1280×720 rozdzielczości oraz 30 stopniowe pole widzenia. Jedna bateria oznacza 6 godzin treningu, a po wyczerpaniu można ją naładować w niecałą godzinę. Zainteresowane osoby mogą nabyć również zestawy słuchawkowe. W ich przypadku nic nie stoi na przeszkodzie do połączenia się z wybranymi modelami inteligentnymi zegarów. Taka czynność pozwala na uzyskanie dokładniejszych danych. Ghost Pacer to jeden z gadżetów, który powinien znaleźć się u każdego biegacza.