Inne sposoby leczenia koronawirusa

Inne sposoby leczenia koronawirusa

Nie ma chyba osoby, która nie myśli o panującej w dzisiejszych czasach pandemii. W związku z tym, że sytuacja coraz bardziej się pogarsza, lekarze w różnych krajach decydują się na zastosowanie całkiem innych technik umożliwiających ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Dla przykładu specjaliści pracujący w Wielkiej Brytanii korzystają z zestawów do mieszanej rzeczywistości (MR). Wyszły one spod ręki Microsoftu i umożliwiają porozumiewanie się z kolegami. Takie zachowanie ma możliwość zdecydowanej redukcji ilości pracowników medycznych, którzy mają kontakt z osobami zmagającymi się z COVID-19.

Dzięki sieci Google możliwe jest porozumiewanie się z innymi lekarzami oraz szybkie uzyskiwanie danych, które w dobie walki z niebezpiecznym wirusem są bardzo istotne. Wśród danych chodzi na przykład o badania rentgenowskie. W związku z tym, że nie trzeba ich dostarczać we własnej osobie, zdecydowanie zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.

W pierwszej kolejności pomysł ten nie przypadł lekarzom do gustu, jednakże zdecydowali się na skorzystanie z technologii jako jednego ze środków walki z wirusem. Urządzenia umożliwiają oglądanie zdjęć, skanów oraz wyników testów, które w dalszej kolejności wykorzystują w trakcie stawiania diagnozy oraz leczenia chorych. Mają oni również możliwość porozumiewania się z innymi lekarzami bez obawy, że narażą się na niebezpieczny wirus.

Mieszana rzeczywistość pozostanie do dyspozycji lekarzy nawet w sytuacji, kiedy wirus przejdzie do historii. Urządzenia mogą stanowić nowy początek w medycynie, który stawia ogromny krok do przodu.