TechnologiaZdrowie

Inne sposoby leczenia koronawirusa

Nie ma chyba osoby, która nie myśli o panującej w dzisiejszych czasach pandemii. W związku z tym, że sytuacja coraz bardziej się pogarsza, lekarze w różnych krajach decydują się na zastosowanie całkiem innych technik umożliwiających ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Dla przykładu specjaliści pracujący w Wielkiej Brytanii korzystają z zestawów do mieszanej rzeczywistości (MR). Wyszły one spod ręki Microsoftu i umożliwiają porozumiewanie się z kolegami. Takie zachowanie ma możliwość zdecydowanej redukcji ilości pracowników medycznych, którzy mają kontakt z osobami zmagającymi się z COVID-19.

Dzięki sieci Google możliwe jest porozumiewanie się z innymi lekarzami oraz szybkie uzyskiwanie danych, które w dobie walki z niebezpiecznym wirusem są bardzo istotne. Wśród danych chodzi na przykład o badania rentgenowskie. W związku z tym, że nie trzeba ich dostarczać we własnej osobie, zdecydowanie zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.

W pierwszej kolejności pomysł ten nie przypadł lekarzom do gustu, jednakże zdecydowali się na skorzystanie z technologii jako jednego ze środków walki z wirusem. Urządzenia umożliwiają oglądanie zdjęć, skanów oraz wyników testów, które w dalszej kolejności wykorzystują w trakcie stawiania diagnozy oraz leczenia chorych. Mają oni również możliwość porozumiewania się z innymi lekarzami bez obawy, że narażą się na niebezpieczny wirus.

Mieszana rzeczywistość pozostanie do dyspozycji lekarzy nawet w sytuacji, kiedy wirus przejdzie do historii. Urządzenia mogą stanowić nowy początek w medycynie, który stawia ogromny krok do przodu.

Powiązane teksty
GadżetyKomputeryTechnologia

ASUS ROG Maximus Z690. Czy producenci przesadzili z ceną?

ASUS ROG Maximus Z690 i jego cena ASUS ROG Maximus Z690 niedawno miała swoją premierę, a jej…
Czytaj dalej
CiekawostkiGadżetyTechnologia

Huawei FreeBuds Lipstick. Co to za urządzenie?

Huawei FreeBuds Lipstick. Słuchawki czy szminka? Huawei FreeBuds Lipstick to nowe słuchawki od…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłowiekNaukaTechnologia

Technologia 3D ułatwia życie archeologom

Technologia 3D okazuje się nieocenioną pomocą dla archeologów Technologia 3D to nie tylko…
Czytaj dalej