Mobilne skanery już istnieją!

Mobilne skanery już istnieją!

Co nowego w świecie telefonów komórkowych? Od niedawna możemy korzystać z mobilnych skanerów, które pozwolą nam na przetwarzanie dokumentów w wersji cyfrowej bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Jak widać, przyszłość zaszła już tak daleko, że telefon oprócz bycia konsolą do gier, GPS-em, telewizorem i budzikiem stał się jeszcze skanerem. Czy któregoś dnia stanie się także drukarką?

Koniec z robieniem zdjęć

Z aparatu w telefonie korzystamy nie tylko wtedy, kiedy chcemy sobie zrobić zdjęcie z przyjaciółmi, albo nową profilówkę na Facebooka. Bardzo często robimy też zdjęcie różnych dokumentów. Może się to wydawać toporne, ale jakość dzisiejszych aparatów pozwala nam na to, aby zrobić naprawdę wyraźne zdjęcie, które jakością wcale nie odbiegają od skanów. Od teraz nie jest to wcale konieczne, bo możemy w naszym telefonie mieć prawdziwy skaner. Dzięki nim zrobimy bardzo dobrą kopię na przykład dowodu osobistego. Oczywiście jesteśmy w stanie zeskanować tylko niewielkie dokumenty ze względu na rozmiar ekranu, ale to nie przekreśla w żaden sposób przydatności takiej opcji.

Więcej ciekawostek o telefonach na fonopolis.pl.

Które skanery polecamy?

Jest kilka skanerów na rynku, które prezentują się naprawdę dobrze. Przykładem może być PDF Scanner, którego pierwszą zaletą jest to, że jest darmowy. Po przeskanowaniu dokumentów możemy konwertować je do pliku JPEG oraz PDF bez obawy o poważną utratę jakości. Jest to bardzo inteligentny mechanizm, bo wykrywa takie aspekty jak rogi dokumentu i automatycznie korektuje perspektywe.

Co oprócz PDF Scanner?

PDF Scanner to nie jedyna oferta na rynku, na jaką warto zwrócić uwagę. Dobrym kandydatem może być również wyprodukowany przez INTSIG Information Co., Ltd. CamScanner, zawierający usługę OCR. Jest on również kompatybilny z dyskami Google Drive, więc możemy nasze skany wysłać prosto na chmurę, nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca na karcie pamięci. Możemy z niego korzystać na systemach operacyjnych Android, Windows oraz iOS.

Podobną aplikację przygotowała dla nas firma Adobe. Chodzi o Adobe Scan, czyli program który pozwala na skanowanie małych dokumentów z użyciem wszystkich standardowych opcji. Ma nie tylko wbudowaną usługę OCR, ale też potrafi rozpoznawać tekst na zdjęciach. Ma to taką zaletę, że później jesteśmy wstanie edytować plik, jak każdy inny dokument tekstowy. Ułatwia to np. szukanie informacji z użyciem skrótu ctrl+F.