Monitor panoramiczny do domu — jaką wielkość wybrać?

Monitor panoramiczny do domu — jaką wielkość wybrać?

Wybór odpowiedniego monitora panoramicznego może okazać się dość dużym wyzwaniem dla osób, które mają z nimi styczność po raz pierwszy. W ofercie topowych producentów znajdują się wszelkiej maści monitory, które różnią się nie tylko funkcjami, ale również maksymalną rozdzielczością czy przekątną ekranu. Poznaj monitory panoramiczne oraz najpopularniejsze warianty wielkości monitorów. Kiedy wybrać monitor 49 cali, a kiedy 34 cale? Sprawdź!

Wielkość monitora — na co wpływa?

Zastanawiasz się, jaki monitor panoramiczny wybrać? W takiej sytuacji musisz określić nie tylko budżet, ale również wielkość ekranu, czyli jego przekątną. Przekątna wyrażona jest w calach i decyduje o tym, jak duży będzie ekran monitora, a to ma bezpośredni wpływ na mnóstwo aspektów.

Przykładowo, to od niej zależy, jak duży miejsca zyskasz do uruchamiania programów komputerowych, czy komfortowo możesz oglądać filmy i grać w gry. Ale to nie wszystko. Zazwyczaj im większy ekran, tym lepsza jakość i szczegółowość obrazu, ponieważ producenci sięgają po ekran o lepszej rozdzielczości. Na końcu nie możemy zapomnieć o prozaicznej, ale ważnej kwestii: im większa przekątna, tym więcej miejsca monitor zajmuje.

Czym kierować się przy wyborze wielkości ekranu?

Monitor panoramiczny, podobnie jak każdy inny tego typu sprzęt, musi być dopasowany do Twoich oczekiwań, potrzeb i możliwości. Zastanów się, jak duże masz biurko i na jaki monitor maksymalnie możesz i chcesz sobie pozwolić. Weź pod uwagę, czy liczy się dla Ciebie najwyższa rozdzielczość, czy może budżet Ci na to nie pozwala. I na koniec — do czego ma Ci służyć ten monitor? Do grania, pracowania czy oglądania filmów?

Monitor panoramiczny 49 cali czy 34 cale? Jaki wybrać?

Dwa urządzenia, które cieszą się największym zainteresowaniem to monitor panoramiczny 49 cali i 34 cale. Ekran o przekątnej 49 cali to marzenie wielu fanów gier komputerowych. Fantastyczna rozdzielczość, bardzo szeroki ekran, który pozwala na całkowite zanurzenie się w wirtualnym świecie, a nawet zakrzywiony ekran — te monitory mają to wszystko.

Z kolei monitory 34 cale to trafiony kompromis pomiędzy jakością, przestrzenią i ceną. Ze względu na mniejszy rozmiar, te modele są odpowiednio tańsze, ale w dalszym ciągu świetnie nadają się do grania, pracy czy spędzania wolnego czasu. Różnice pomiędzy tymi ekranami są ogromne, dlatego podjęcie decyzji nie powinno zająć Ci dużo czasu.

Podsumowanie

Wybór idealnego panoramicznego monitora zależy przede wszystkim od tego, ile jesteś w stanie zapłacić za monitor, jakich wrażeń oczekujesz i do czego masz zamiar używać go najczęściej. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z monitorami panoramicznymi i wahasz się pomiędzy standardowym modele (np. 34 cale) lub naprawdę dużym (np. 49 cali), obejrzyj każdy z nich na żywo, a najlepiej nawet je przetestuj. Decyzja stanie się o wiele łatwiejsza.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.