Czym się różni 5G od 4G?

Czym się różni 5G od 4G?

Łącze 5G jest dużo szybsze niż 4G. Szacuje się, że około dziesięciokrotnie. Dzięki takiemu szybkiemu internetowi możemy dużo skuteczniej pobierać i wysyłać różnego rodzaju dane.

Dlaczego potrzebujemy szybkiego internetu?

Po co tak właściwie nam szybki internet? Czy naprawdę nasze potrzeby są aż tak duże, że standardowe łącze nas nie zadowala? Wszystko wiąże się z dynamicznie zmieniającymi się realiami. Wszystkie aplikacje, gry oraz innego rodzaju narzędzia ważą swoje i mają określone wymagania. Żeby móc swobodnie korzystać z nich z użyciem sieci, nasze łącze musi być odpowiednio szybkie. Nie zaszkodzi też zadbać o dobry sprzęt.

Internet mobilny i wyższe wymagania użytkowników

Kiedy internet mobilny był ciekawostką. Kupowaliśmy pakiety, żeby od czasu do czasu móc coś sprawdzić w sieci. Dzisiaj potrzebujemy jej praktycznie przez cały czas. Gdy sprawdzamy pocztę albo wiadomości na Messengerze, to chcemy wiedzieć wyniki od razu. Gdyby nasz internet mobilny był powolny, to bardzo dużo frustracji kosztowałoby nas codzienne korzystanie ze smartfona.

Jeśli więc potrzebujemy internetu w codziennym użytku, to nie możemy opierać się o najprostszy pakiet. Potrzebujemy lepszej technologii, żeby mieć przed sobą większe możliwości. Dostawcy internetu muszą się więc prześcigać w tym, kto będzie oferował lepszą jakość usług. Nie jest to łatwe w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, więc gra jest o naprawdę wysoką stawkę.