Proste triki na oszczędne korzystanie z komputera

Proste triki na oszczędne korzystanie z komputera

Gdy korzystamy z urządzeń elektronicznych, możemy to robić mniej lub bardziej oszczędnie. Starajmy się więc podejmować takie decyzje, które pozwolą nam na zużywanie nieco mniej energii. Podziękuje nam za to środowisko i nasz portfel.

Zdecyduj się, z którego urządzenia chcesz korzystać

Bardzo często marnujemy dużo energii, gdy korzystamy z kilku urządzeń na raz. Zwykle wcale nie jest to potrzebne i możemy podejść do sprawy bardziej oszczędnie. Na przykład pracujemy przy komputerze i chcemy sprawdzić jakiś wyraz w słowniku. Mamy wtedy tendencję do tego, aby zrobić to z użyciem telefonu. Nie ma takiej potrzeby. Skoro otworzyliśmy już komputer, to sprawdźmy wszystko w nim. Będzie to dużo oszczędniejsza opcja.

Tryb uśpienia

Gdy chcemy sobie zrobić przerwę od korzystania z laptopa lub peceta, to nie zostawiajmy go włączonego. Zamiast tego przejdźmy w tryb uśpienia. Będzie zużywał wtedy dużo mniej prądu, a efekty naszej pracy nie znikną. Spróbujmy jednak oszacować, jak długo ta przerwa potrwa. Jeśli nie zamierzamy zbyt szybko wracać przed monitor, to lepszym pomysłem może być jednak całkowite wyłączenie urządzenia, zamiast zostawianie go na długi czas.