Wkrótce powstanie gra o Kajko i Kokoszu

Wkrótce powstanie gra o Kajko i Kokoszu

Gra o Kajko i Kokoszu: kiedy ją dostaniemy?

Gra o Kajko i Kokoszu ma już wkrótce pojawić się na konsole. Wiąże się to z umową licencyjną jaką podpisała firma RedDeerGames oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy. Jest to bardzo ciekawe wydarzenie, gdyż nigdy nie wcześniej nie mieliśmy żadnej licencyjnej gry w tej tematyce. Tak naprawdę nie mieliśmy niczego poza oryginalnymi komiksami, które stworzył Janusz Christa. Dopiero po wielu latach zaczęto próby przenoszenia przygód tych dwóch wojowników na inne media. Pierwszy był Netflix, który wyprodukował serialową wersję tych komiksów. Spotkała się ona z dużym uznaniem, więc nie trzeba było długo czekać na pojawienie się pomysłu stworzenia gry.

– Ze swej strony mogę zapewnić, że nasz zespół dołoży wszelkich starań, by stworzyć produkcję na najwyższym poziomie, a jej efekty na długo pozostały w pamięci graczy – wyjaśnia prezes RedDeerGames Michał M. Lisiecki.

Czy Kajko i Kokosz podbije serca graczy?

Przedstawiciele RedDeerGames podpisali umowę z „Kreską”, na mocy której przez 4 lata będą mieli wyłączne prawo do stworzenia gry na platformie Nintendo Switch. Według planów pełna wersja tej gry ma się pojawić w ciągu roku, choć wcześniej ma się udać opublikowanie interaktywnej kolorowanki. Na pewno spodoba się ona najmłodszym użytkownikom konsoli i pozwoli im lepiej poznać świat stworzony przez Christę.

Kiedy już wszystko się uda i gra ujrzy swoją premierę, będzie można myśleć o dalszych działaniach. W planach bowiem jest przeniesienie tej gry również na inne platformy mobilne. Jakie będą tego efekty i odbiór? O tym przekonamy się wkrótce. Miejmy nadzieję, że produkcja ta nie zawiedzie naszych dzieciaków, bo to przecież z myślą o nich ma ona powstać. Z pewnością jednak z ciekawością podejdą do niej też starsi użytkownicy, zwłaszcza ci, którzy mieli do czynienia z tymi komiksami w czasach własnego dzieciństwa.