Czy warto kupować używane urządzenia?

Czy warto kupować używane urządzenia?

Kiedy mamy do kupienia nowy sprzęt elektroniczny, to przychodzi nam głowy ważne pytanie: nowy czy używany? Jeśli wypatrzymy dobrą okazję, to kupno używki może być dużo lepszym pomysłem, ale warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

Różnica w cenie

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę podczas używanego sprzętu jest różnica w cenie. Jeśli jest on tańszy od nówki jedynie o 5 czy 10%, to nie jest to zbyt dobra okazja. Warto wtedy wziąć pod uwagę kupno nowego. Zapłacimy niewiele więcej, a jednak będzie większa szansa, że wszystko będzie z nim w porządku. Zwłaszcza jeśli to jest sprzęt dobrej jakości. Wydając na coś dużo pieniędzy, chcemy aby służyło nam to przez jak najdłuższy czas. Jeśli jednak kupimy coś, co było już intensywnie użytkowane, to musimy się liczyć z tym, że szybciej się zepsuje. A wtedy okaże się, że tak naprawdę przepłaciliśmy, bo w tej samej cenie mogliśmy mieć coś bardziej wytrzymałego.

Zawsze pytajmy o gwarancję

To nieprawda, że tylko nowe urządzenia mogą być na gwarancji. Kupując sprzęt z komisu również możemy liczyć na dwuletnią gwarancję i zawsze powinniśmy się o nią upomnieć. Jeśli sprzedawca nie chce nam jej dać, to powinna nam się zapalić czerwona lampka.