Huawei FreeBuds Lipstick. Co to za urządzenie?

Huawei FreeBuds Lipstick. Co to za urządzenie?

Huawei FreeBuds Lipstick. Słuchawki czy szminka?

Huawei FreeBuds Lipstick to nowe słuchawki od sławnego chińskiego producenta. Ale skąd w nazwie wzięło się słowo lipstick, które przecież oznacza szminkę? Nie chodzi o to, że nowymi słuchawkami będziemy mogli sobie zrobić szybki makeup w drodze do pracy, ale o to, że wyglądają one jak szminka. Chodzi o ich zgrabne pudełeczko oraz czerwony kolor samych słuchawek. Wyciągając takie pudełeczko z kieszeni, będziemy wyglądać, jakbyśmy sięgali po szminkę. Można by więc wyciągnąć wniosek, że słuchawki te zaprojektowano specjalnie dla kobiet, ale nie ma wcale takiej reguły. Mogą być one wygodnym i praktycznym urządzaniem dla każdego. A kreatywność projektantów powinien w tym wypadku docenić każdy, kto ceni sobie wysokie walory estetyczne.

Świetny pomysł czy niepotrzebny kicz?

Jednym z bardzo ciekawych zabiegów jest projektowanie niektórych przedmiotów tak, aby przypominały jakieś inne przedmioty codziennego użytku. Przykładem mogą być klawiatury stylizowane na maszyny do pisania albo opakowania dezodorantów stylizowane na gaśnice. Można powiedzieć, że pasuje to do szeroko rozumianego postmodernizmu. Ruch ten zakłada, że wszystko, co mogło powstać, już powstało, a dziś możemy tylko czerpać garściami z tego, co już ktoś wymyślił. Widać to chociażby po trendach w designie nowych urządzeń. Tworzy się je w ten sposób, aby przypominały przedmioty, które już znamy.

Nie tylko praktyczność ale i design

Wiemy doskonale, że melomani potrafią być naprawdę wymagający. Potrafią zapłacić bardzo duże pieniądze, aby zakupić sprzęt, który gwarantuje jak najlepszą jakość dźwięku. Nie zapominajmy jednak, że oprócz samej praktyczności każdy człowiek ceni sobie estetykę. Dlatego dla producentów nie wystarczy już oferować towaru z dobrymi parametrami. Konieczne jest także zaprojektować jego warstwę zewnętrzną, aby zachwycała ona oko. Jest to konieczne chociażby z tego względu, że firm, starających się rozpowszechniać swoje produkty jest cała masa. Muszą więc wyróżniać się czymś konkretnym, jeśli nie chcą, aby konkurencja ich zmiażdżyła. Słuchawki przypominające szminkę wydają się więc być idealnym sposobem na dopasowanie się do tego trendu.