CzłowiekTechnologia

Laserowe dzieło już w drodze

 

Statek amerykańskiej marynarki wojennej USS Portland w tym momencie ma na swoim pokładzie potężny system broni laserowej. Testy nowego systemu odbywają się na Oceanie Spokojnym w trakcie, których sprawdzane zostają systemy opracowane przez Nortrup Grumman. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona okrętów przed bezzałogowcami latającymi oraz łodziami wroga, które niełatwo dostrzec z dalszej odległości.

Nikt w przeszłości nie zastosował lasera półprzewodnikowego o tak wysokiej klasie energetycznej. Ten przyszłościowy system daje nadzieję na stworzenie o wiele lepszych systemów uzbrojenia. To system posiadający ogromną moc, która zdecydowanie przewyższa wszystko co testowano do tej pory. Jest to możliwe chociażby za sprawą zastosowania 150-kilowatowego lasera. W przeszłości co prawda odbywały się podobne działanie, jednakże moc laserów wynosiła odpowiednio 15 oraz 30 kilowatów. 30 kilowatowy laser kilka lat temu był w stanie zestrzelić maszynę latającą, co pokazuje jak ogromną moc lasery miały już wtedy.

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej niebezpieczny i urządzenia czy sytuacje, które kiedyś nas nie przerażały, dzisiaj budzą grozę. Drony, które dawniej używano do robienia zdjęć, a nawet zabawy, aktualnie wykorzystuje się przede wszystkim do szpiegowania oraz ataku. Słyszano nawet o międzynarodowych potyczkach opierających się na zastosowaniu broni energetycznej (miało to miejsce w lutym tego roku). Dodatkowo warto mieć na uwadze, że chiński okręt wojenny strzelał przy pomocy broni laserowej i trafił wielokrotnie we własny samolot obserwacyjny.

Powiązane teksty
CzłowiekNowościPrzemyśleniaTechnologia

Deepfake od teraz w kinie. Film o Bourdainie spotkał się z krytyką

Deepfake. Technologia pojawiła się również w kinie Deepfake to technologia, która pozwala na…
Czytaj dalej
GadżetyKomputeryNowościTechnologia

Karta graficzna MSI GeForce RTX 3080

Karta graficzna MSI GeForce RTX 3080 Karta graficzna MSI GeForce RTX 3080 powstałą głównie z…
Czytaj dalej
CyberprzestępstwaCzłowiekTechnologia

Hakerzy domagają się 70 mln dolarów

Hakerzy domagają się 70 mln dolarów Hakerzy to dzisiaj bardzo groźni przestępcy, których…
Czytaj dalej