Jak dbać o czystość naszych urządzeń?

Jak dbać o czystość naszych urządzeń?

Sprzątanie mieszkania jest dla nas czymś tak samo oczywistym jak dbanie o własną higienę, ale co z urządzeniami elektrycznymi? Nie możemy ich przecież wrzucić do miski z płynem, bo będzie po nich. Musimy znaleźć jakieś inne sposoby na to, aby odpowiednio wyczyścić nasz sprzęt. Konieczna może się tu okazać wycieczka do sklepu elektronicznego, który oferuje specjalne narzędzia do czyszczenia oraz preparaty. Dzięki nim będziemy mogli zadbać o to, aby nasze komputery i telefony były zawsze w dobrym stanie.

Monitor i ekran laptopa

Nawet jeśli prowadzimy bardzo higieniczny tryb życia, to prędzej czy później zdarzy się, że na naszym ekranie pojawią się jakieś plamki. Co zrobić w takiej sytuacji? Pewnie pierwsza nasza myśl jest taka, żeby wziąć płyn do szyb i zmyć tak jak zmywamy okno. Dawniej, gdy ekrany były szklane, to tak można było robić. Dziś niestety jest to bardzo łatwa droga do permanentnego uszkodzenia naszego sprzętu. Powinniśmy więc kupić do tego specjalną piankę, którą znajdziemy w każdym sklepie z elektroniką. Musimy jednak uważać, by nie myć ekranu zbyt mocno. Użyjmy więc delikatnej ściereczki i dokonujmy czyszczenia, wykonując powolne ruchy ręką.

A co z kurzem?

Jednym z wrogów naszego sprzętu jest kurz. Jego drobinki wchodzą, gdzie tylko się da, a później mamy problem z pozbyciem się ich. Jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego, to jest dosyć łatwo. Wystarczy rozkręcić obudowę i trochę w środku odkurzyć. Mniejsze elementy będą wymagały tego, aby zastosować wobec nich sprężone powietrze. Ono już sobie poradzi z wyeliminowaniem kurzu lepiej, niż gdybyśmy starali się to zrobić za pomocą chusteczki. Laptopa już nam trudno będzie tak rozkręcić, aby każdą część wyczyścić, ale na to też jest sposób. Weźmy wspomniane już sprężone powietrze i przeczyśćmy wszystkie otwory, jakie znajdziemy.

Uważajmy z wodą!

Pamiętajmy, że kontakt naszych urządzeń z wodą może być tragiczny (dla nich).  Oczywiście są takie elementy, które można przetrzeć morką gąbką, na przykład klapa od laptopa albo obudowa komputera stacjonarnego. Starajmy się jednak robić to na tyle ostrożnie, aby woda nie przedostała się do środka.