CzłowiekTechnologia

Nowy rekord Internetu

Londyńczycy pracujący na University Collage mogą pochwalić się uzyskaniem nowego rekordu szybkości transmisji danych przez Internet. Prędkość ta wyniosła aż 178 terabitów na sekundę! To wynik zdecydowanie lepszy niż wcześniejszy rekord, dlatego zespół inżynierów zasługuje na gromkie brawa. Warto jeszcze wspomnieć, że wcześniejszy o kilka razy mniejszy rekord ustanowili badacze pochodzący z Australii.

Przedstawiony rekord osiągnięto, dzięki zastosowaniu szerszego zakresu długości fali niż w przypadku klasycznych światłowodów. W ich przypadku jest to pasmo 4.5 THz. Jednakże w dzisiejszych czasach można nabyć już modele o paśmie 9 THz. W przypadku badaczy pochodzących z Londynu zastosowano pasmo o 16.8 THz. Uzyskano go dzięki połączeniu jednakowych technik wzmacniających moc sygnału. Oprócz tego badacze skupi się na prędkości, jasności, polaryzacji światła oraz właściwościach fazy. Wszystkie te cechy sprawiły, że udało im się zmanipulowanie właściwościami wszystkich długości fali.

Rezultaty, które udało im się osiągnąć są naprawdę znakomite oraz bardzo obiecujące. Warto jeszcze dodać, że skorzystali oni ze światłowodów, których używamy na dzień dzisiejszy. W związku z tym, istnieje spora szansa, że w przyszłości również i my będziemy korzystać z o wiele lepszej techniki w sieci.

Powiązane teksty
CiekawostkiCyberprzestępstwaCzłowiek

Sztuczna inteligencja wykorzystywana także przez hakerów

Sztuczna inteligencja wykorzystywana w złym celu Sztuczna inteligencja jest przydatna nie tylko…
Czytaj dalej
GadżetyKomputeryTechnologia

ASUS ROG Maximus Z690. Czy producenci przesadzili z ceną?

ASUS ROG Maximus Z690 i jego cena ASUS ROG Maximus Z690 niedawno miała swoją premierę, a jej…
Czytaj dalej
CiekawostkiGadżetyTechnologia

Huawei FreeBuds Lipstick. Co to za urządzenie?

Huawei FreeBuds Lipstick. Słuchawki czy szminka? Huawei FreeBuds Lipstick to nowe słuchawki od…
Czytaj dalej