CzłowiekTechnologia

Nowy rekord Internetu

 

Londyńczycy pracujący na University Collage mogą pochwalić się uzyskaniem nowego rekordu szybkości transmisji danych przez Internet. Prędkość ta wyniosła aż 178 terabitów na sekundę! To wynik zdecydowanie lepszy niż wcześniejszy rekord, dlatego zespół inżynierów zasługuje na gromkie brawa. Warto jeszcze wspomnieć, że wcześniejszy o kilka razy mniejszy rekord ustanowili badacze pochodzący z Australii.

Przedstawiony rekord osiągnięto, dzięki zastosowaniu szerszego zakresu długości fali niż w przypadku klasycznych światłowodów. W ich przypadku jest to pasmo 4.5 THz. Jednakże w dzisiejszych czasach można nabyć już modele o paśmie 9 THz. W przypadku badaczy pochodzących z Londynu zastosowano pasmo o 16.8 THz. Uzyskano go dzięki połączeniu jednakowych technik wzmacniających moc sygnału. Oprócz tego badacze skupi się na prędkości, jasności, polaryzacji światła oraz właściwościach fazy. Wszystkie te cechy sprawiły, że udało im się zmanipulowanie właściwościami wszystkich długości fali.

Rezultaty, które udało im się osiągnąć są naprawdę znakomite oraz bardzo obiecujące. Warto jeszcze dodać, że skorzystali oni ze światłowodów, których używamy na dzień dzisiejszy. W związku z tym, istnieje spora szansa, że w przyszłości również i my będziemy korzystać z o wiele lepszej techniki w sieci.

Powiązane teksty
TechnologiaUrządzenia mobilneŻycie codzienne

Dzieci i technologia – czego możemy się nauczyć od Steve'a Jobsa?

Dzieci i technologia – uczmy się od Steve’a Jobsa Dzieci i technologia to kontrowersyjny temat…
Czytaj dalej
CzłowiekGadżetyTechnologia

Dom, który powstał z druku 3D

W Belgii miało miejsce postawienie największego w całej Europie domu przygotowanego przy…
Czytaj dalej
GadżetyTechnologia

Kwantowe magnesy w temperaturze pokojowej

Zespół naukowców, którzy pracują pod kierownictwem Uniwersytetu Princeton odkryli…
Czytaj dalej