CzłowiekTechnologia

Nowy rekord Internetu

 

Londyńczycy pracujący na University Collage mogą pochwalić się uzyskaniem nowego rekordu szybkości transmisji danych przez Internet. Prędkość ta wyniosła aż 178 terabitów na sekundę! To wynik zdecydowanie lepszy niż wcześniejszy rekord, dlatego zespół inżynierów zasługuje na gromkie brawa. Warto jeszcze wspomnieć, że wcześniejszy o kilka razy mniejszy rekord ustanowili badacze pochodzący z Australii.

Przedstawiony rekord osiągnięto, dzięki zastosowaniu szerszego zakresu długości fali niż w przypadku klasycznych światłowodów. W ich przypadku jest to pasmo 4.5 THz. Jednakże w dzisiejszych czasach można nabyć już modele o paśmie 9 THz. W przypadku badaczy pochodzących z Londynu zastosowano pasmo o 16.8 THz. Uzyskano go dzięki połączeniu jednakowych technik wzmacniających moc sygnału. Oprócz tego badacze skupi się na prędkości, jasności, polaryzacji światła oraz właściwościach fazy. Wszystkie te cechy sprawiły, że udało im się zmanipulowanie właściwościami wszystkich długości fali.

Rezultaty, które udało im się osiągnąć są naprawdę znakomite oraz bardzo obiecujące. Warto jeszcze dodać, że skorzystali oni ze światłowodów, których używamy na dzień dzisiejszy. W związku z tym, istnieje spora szansa, że w przyszłości również i my będziemy korzystać z o wiele lepszej techniki w sieci.

Powiązane teksty
GadżetyNowościTechnologia

Korea Południowa zamierza wysłać roboty do sąsiadów

Korea Południowa zamierza wysłać roboty do sąsiadów Korea Południowa przygotowuje się…
Czytaj dalej
CyberprzestępstwaCzłowiekKomputeryTechnologia

Atak hakerski na żonę ministra

Atak hakerski na żonę ministra Dworczyka Atak hakerski to w tych czasach jedna z wielu form…
Czytaj dalej
CzłowiekKosmosNauka

SpaceX wysłał rakietę. Udało się wylądować

SpaceX wysłał rakietę. Udało się wylądować SpaceX, czyli firma Elona Muska, wysłała…
Czytaj dalej