GadżetyTechnologiaŻycie codzienne

Całkiem nowa gra planszowa

Ośrodki badawcze w Chinach to jedne z największych na całym świecie, dlatego z ich rąk bezustannie wychodzą niezwykłe produkty i gry, które zachwycają nie tylko mieszkańców Chin. W niedawnej przeszłości opracowali oni swego rodzaju grę planszową Go. Zastosowano w niej splątane fotony. Ta konstrukcja dała nadzieję i jednocześnie umożliwia przyszłe działania odnośnie gier bazujących na technice kwantowej.

Piony wykorzystane w grze oraz gracze to fotony. Go to nic innego jak otaczanie pionów, które odnoszą się jedynie do fotonów, które nie mają się splątać. Jednakże utrudnienie polega na tym, że gracz nie ma pojęcia czy foton, który w dalszej kolejności zostanie przez niego otwarty ma taką możliwość czy też nie. W przypadku, kiedy jest on w takim stanie, wykonany ruch jest automatycznie anulowany. Pion z kolei nie rusza się z planszy.

Badacze z ośrodka zauważyli, że za sprawą bezustannego tworzenia splątanych fotonów po upływie czasu gra stawała się coraz bardziej losowa. To bardzo istotny element, który daje nadzieję na stworzenie znacznych systemów sztucznej inteligencji graczy, którzy pragną zmierzyć się z bardzo mocnymi elementami losowymi. Dobrym przykładem obrazującym ten rodzaj gry jest poker.

Powiązane teksty
CiekawostkiGadżetyNowościTechnologia

Inteligentny dom. Polacy mają coraz większe wymagania

Inteligentny dom marzeniem przeciętnego nowoczesnego Polaka Inteligentny dom to bardzo stare…
Czytaj dalej
CiekawostkiTechnologiaŻycie codzienne

XCheck. Program chroniący VIP-ów na Facebooku

XCheck. Program, który chroni uprzywilejowanych użytkowników Facebooka XCheck to program…
Czytaj dalej
GadżetyNaukaNowości

Komputery kwantowe. Na czym polega ich wyjątkowość?

Komputery kwantowe. Czy jesteśmy na skraju rewolucji? Komputery kwantowe są teraz jednym z…
Czytaj dalej