Auta elektryczne pochodzące z Polski

Auta elektryczne pochodzące z Polski

W Polsce prężnie funkcjonuje dwóch projektantów nowych aut elektrycznych. Jeden z nich to ElectroMobility Poland, a dokładnie mówiąc konstrukcja znana jako Izera. Powstały dwie wersje, jedna z nich to hatchback, a druga SUV. SUV powinien pojawić się na rynku w 2023 roku. Z kolei drugi powstały projekt to Vosco S106EV, który powstał w Fabryce Samochodów Osobowych Syrena S.A w Kutnie. Planowana homologacja odbędzie się jeszcze w tym roku. Z kolei produkcja powinna rozpocząć się w roku 2021.

W trakcie prezentacji samochodu Izera przedstawiono następujące dane techniczne: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 8 sekund, a planowany zasięg wynosi 400 km na jednym ładowaniu. Dostępne będą dwie pojemności baterii, gdzie jedna z nich to 40, a druga 60 kWh. Możliwe będzie też nabycie wersji posiadającej napęd na cztery koła i posiadającej aplikację wykorzystywaną do kierowania platformą. Zakłady w których ma odbywać się produkcja samochodów jeszcze nie zostały stworzone.

Z kolei, kiedy wziąć pod uwagę Model Vosco S106EV posiada on akumulatory, których pojemność wynosi 31,5 kWh. Dzięki czemu wiadomo, że pokonywany zasięg powinien być równy około 200 km. Jednakże w przyszłości planuje się zwiększenie tego zasięgu do 250 km, tak samo jak inne czynności, które mają sprawić, że będzie to konstrukcja o wiele bardziej nowoczesna.