CiekawostkiNaukaWydarzenia

Konkurs Explory. Ruszyła rekrutacja na młodych naukowców

Konkurs Explory. Młodzi ludzie mogą się wykazać

Konkurs Explory to rywalizacja, w której wziąć udział młode osoby, mając smykałkę do nauki. Składa się on z kilku etapów, a dla zwycięzców przygotowano bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzca nie tylko otrzyma stypendium, ale też będzie mógł wziąć udział w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu. Z ciekawością będziemy śledzić rywalizację, aby dowiedzieć się, kto zostanie kolejnym młodym geniuszem.

Zdrowa rywalizacja dla młodych miłośników nauki

Osoby w wieku 13-20 lat, pasjonujące się nauką, mają teraz wielką szansę. Wzięcie udziału w Konkursie Explory może dać im szansę na zagłębienie się w dziedzinę, która ich interesuje. Muszą po prostu wykazać się kreatywnością i udowodnić, że mają potencjał na badacza. Konkurs przewiduje trzy etapy, gdzie pierwszy jest po prostu zgłoszeniem projektu. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz online. Następnie uczestników czekają eliminacje regionalne.

Warto wspomnieć, że to już kolejna edycja konkursu, który odbywa się od dziesięciu lat. Od pierwszej edycji zgłosiło się do niego powyżej 2400 uczestników, którzy stworzyli ponad 1500 wynalazków oraz projektów naukowych. W tamtym roku zwycięzcą okazał się Szymon Perlicki, który stworzył swój własny algorytm szyfrowania. Młody geniusz miał wtedy jedynie 14 lat.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Jakie nagrody czekają na uczestników? Ci którzy wykażą się największym naukowym zapałem będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na dalszy rozwój naukowy. Organizatorzy przewidzieli bowiem stypendia, które ufunduje Grupa LOTOS. To jednak nie wszystko. Zdobycie wysokiego miejsca w tym konkursie da szansę na wzięcie udziału w kolejnym konkursie. Brzmi bez sensu? Ten drugi konkurs to Regeneron International Science and Engineering Fair w USA. Dowodem na prestiż tego konkursu jest lista 27 noblistów, którzy właśnie od niego zaczęli swoją karierę.

Powiązane teksty
CiekawostkiCyberprzestępstwaCzłowiek

Sztuczna inteligencja wykorzystywana także przez hakerów

Sztuczna inteligencja wykorzystywana w złym celu Sztuczna inteligencja jest przydatna nie tylko…
Czytaj dalej
CiekawostkiGadżetyTechnologia

Huawei FreeBuds Lipstick. Co to za urządzenie?

Huawei FreeBuds Lipstick. Słuchawki czy szminka? Huawei FreeBuds Lipstick to nowe słuchawki od…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłowiekNaukaTechnologia

Technologia 3D ułatwia życie archeologom

Technologia 3D okazuje się nieocenioną pomocą dla archeologów Technologia 3D to nie tylko…
Czytaj dalej