Kosmos

Czerwona planeta oblężona

 

NASA na Florydzie wystrzeliła rakietę Atlas V, gdzie jej podstawowe zadane polega na odnalezieniu jakichkolwiek oznak życia na Czerwonej Planecie. Znajdują się w niej laboratoria oraz całkiem nowe urządzenia oraz układy badawcze, których nie stosowano dotychczas. Warto wspomnieć na przykład o marsjańskim helikopterze. Oprócz Ameryki, wyprawę na Marsa rozpoczęły także Chiny. W powietrzu znajduje się rakieta Długi Marsz 5.

Amerykańska misja polega na skontrolowaniu czy na planecie kiedykolwiek w przeszłości istniało życie. Będzie to możliwe, dzięki przetworzeniu dwutlenku węgla na tlen. Następne zadanie postawione przed ekipą polega na uzyskaniu próbek skał oraz gleby. Mają one trafić na Ziemię. Ostatnia misja polega na sprawdzeniu nowego kombinezonu kosmicznego. To z kolei pomoże przygotować kostiumy dla przyszłych odkrywców kosmosu. Rakieta powinna wylądować w kosmosie 18 lutego.

Z kolei Chiny po raz pierwszy w historii zamierzają dolecieć na kosmos. Kiedy wziąć pod uwagę wszystkie plany, Tianwent-1 znajdzie się na orbicie marsjańskiej, a lądownik oraz łazik udają się w dalszej kolejności na Czerwoną Planetę. Zadaniem chińskiego zespołu jest wykonanie mapy struktury geologicznej planety, poznanie gleb oraz rozkładów zasobów wody oraz lodu.

Powiązane teksty
CzłowiekKosmosNauka

SpaceX wysłał rakietę. Udało się wylądować

SpaceX wysłał rakietę. Udało się wylądować SpaceX, czyli firma Elona Muska, wysłała…
Czytaj dalej
KosmosOdkryciaTechnologia

Najstarsza woda na świecie. Co o niej wiemy?

Najstarsza woda na świecie. Odkrycie z Kidd Creek Najstarsza woda na świecie. W Kopalni Kidd…
Czytaj dalej
KosmosNaukaOdkrycia

Czy na marsie może istnieć życie?

Czy na marsie może istnieć życie? Życie na marsie? Przeanalizowano niedawno meteoryty…
Czytaj dalej