Technologie a życie codzienne
Technologia kojarzy się z rozwojem czy ułatwieniem życia. To naturalne.
Warto jednak mieć na uwadze, że to nie wszystko. Zresztą najlepszym dowodem jest to, co ma miejsce teraz – oczywiście chodzi o zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Najlepszym przykładem szkoła
Najbardziej wyrazistym przykładem wydaje się szkoła – czy ktoś z nas wyobrażał sobie, że dzieci w całym kraju mogą uczyć się zdalnie? Okazało się jednak, że taka sytuacja może mieć miejsce. Poziom nauki to temat na oddzielny tekst, wszak dzieci zostały pokrzywdzone przez sytuację z epidemią (z drugiej strony nie zapominajmy o tym, że lepsza nauka zdalna niż żadna).
Warto jeszcze pamiętać, że niewykluczone, iż we wrześniu/październiku nauka zdalna znów będzie mieć miejsce. Tradycyjna forma nauczania ma rzecz jasna wrócić, ale jak uniknąć pojawienia się koronawirusa? Bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później usłyszymy o nauce zdalnej. Jeśli nie w całym kraju, to w niektórych szkołach.
O części spraw zapominamy
Trzeba też uczciwie powiedzieć, że o części spraw zwyczajnie zapominamy. Co więcej, rozwój można zauważyć na każdym kroku – przykładem jest choćby jakość obrazu w telewizorze.
Odnosząc się do szczegółów, jakość HD wydaje się czymś zupełnie normalnym, czymś, bez czego trudno oglądać telewizję (chyba że nie ma innego wyjścia). Tymczasem jakość HD pojawiła się w 2006 roku. W sumie warto zadać sobie pytanie, czy wiem, kiedy mówi się o jakości HD? Dla niezorientowanych – HD to skrót od high definition. Wypada również dodać, że high definition to nazwa, którą określa się wyświetlacze o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli.
Nie można też zapominać o tym, że jakość HD to nie jest najlepsza propozycja, przykładem choćby technologia Ultra HD. W przypadku tej technologii rozdzielczość to 3840 × 2160 pikseli. Na technologii Ultra HD poprzestańmy, nie chodzi o wymienianie wszystkich możliwości. Dotychczasowe informacje wystarczą – ten tekst miał posłużyć jako dowód na to, że zmiany mogą dziać się bardzo szybko.
Jak widać, o technologiach można mówić naprawdę dużo.